For Reservation Call : 1.888.222.5847


Home » piękne nogi » Sposób na opuchnięte nogi w upalne dni

Sposób na opuchnięte nogi w upalne dni

Sposób na opuchnięte nogi

W upalne dni możesz szczególnie zauważyć u siebie opuchnięte nogi. Towarzyszy tobie wówczas uczucie ciężkich nóg, które wydają się całe obolałe i zmęczone.

 

Dlaczego tak się dzieje?

 

Gdy jest upalnie żyły w twoich nogach rozszerzają się nadmiernie, a to sprawia, że krew przepływa dużo wolniej i dłużej w nich zalega. W konsekwencji powstaje obrzęk. Dodatkowo przyczynia się do tego wiele godzin spędzonych na siedząco lub w wymuszonej pozycji stojącej. Nie pracuje wówczas naturalna pompa tłocząca, czyli mięśnie nóg, które uciskając żyły i naczynia limfatyczne umożliwiają odpływ nadmiaru krwi i limfy z twoich nóg. Dolegliwości z opuchniętymi nogami mogą również mocniej nasilać cię przed okresem oraz podczas ciąży, a jest to wtedy związane z większym zatrzymywaniem wody w organizmie.

 

Jak przywrócić twoim nogom dobrą formę podczas upałów?

 

Wystarczy, że skorzystasz ze sposobów, które zapobiegają puchnięciu nóg.

 

Oto kilka sposobów na opuchnięte nogi. Warto byś stosowała te metody codziennie, a nie tylko podczas upałów, bo tym samym zapobiegniesz powstawianiu żylaków.

 

 1. Codziennie rano i wieczorem profilaktycznie wymasuj nogi kremem zawierającym heparynę lub wyciąg z kasztanowca. W ciągu dnia jeśli masz taką możliwość smaruj nogi chłodzącym kosmetykiem z mentolem, który da ci uczucie lekkości i chłodu.
 2. Jeżeli wykonujesz pracę na stojąco, staraj się wykonywać spacer w miejscu (podreptaj od czasu do czasu), ciężar ciała przenoś z palców na pięty. Wprawisz tym samym mięśnie nóg w ruch i przyspieszysz krążenie krwi w żyłach.
  Natomiast, gdy przez wiele godzin w pracy siedzisz, staraj się ruszać nogami,  wymachuj, zataczaj koła. Ale raz na jakiś czas jednak wyjdź zza biurka i  pospaceruj jeśli masz taką możliwość.
 3. Podczas upałów pij dużo wody ponieważ przy odwodnieniu organizmu krew staje się gęsta, co utrudnia jej przepływ.
 4. Po całym dniu pracy poczujesz dużą ulgę, gdy weźmiesz chłodny prysznic w trakcie którego stopy, łydki i uda wymasujesz od dołu do góry zimnym natryskiem i szorstką myjką.
 5. Przygotuj relaksującą kąpiel dla swoich stóp. Wystarczą do tego dwie miski. Do pierwszej wlej ciepłą wodę i dodaj soli do stóp albo naparu z ziół takich jak: mięta, krwawnik, igły sosnowe, a do drugiej nalej zimnej wody. Następnie zanurz stopy w misce z ciepłą wodą na około 10 minut, a później na zmianę, kilka razy przekładaj nogi z miski ciepłej do zimnej.
 6. Po takiej kąpieli usiądź wygodnie w fotelu z wysoko uniesionymi nogami opartymi o coś. W takim ułożeniu nóg ułatwisz z nich odpływ krwi i limfy.
 7. Twoje nogi uwielbiają ruch, jeżeli nie jest dla nich zbyt dużym obciążeniem. Dlatego jeśli tylko możesz to, spaceruj, biegaj, pływaj, jeźdź na rowerze, tańcz. Taki zdrowy ruch wzmacnia mięśnie łydek i stóp, więzadła, stawy.
 8. Podczas urlopu nie leż tylko plackiem na słońcu, które sprzyja powstawaniu żylaków. Zamiast tego na brzegu morza zanurz nogi w chłodnej wodzie, która obkurczy żyły i pobudzi przepływ zastanej w żyłach krwi.  Dodatkowo chodząc boso po piasku zmobilizujesz do pracy mięśnie stóp, które również mają wpływ na sprawne krążenie krwi.
 9. Kobietom w ciąży dość często puchną nogi, gdyż powiększająca się macica uciska na okoliczne naczynia krwionośne i limfatyczne. Utrudnia to krążenie krwi i limfy, co objawia się jako obrzęki, ból i uczucie zmęczenia nóg. Upał tylko nasila te objawy.
 10. Dlatego podczas ciąży należy nosić lekkie obuwie na niskim obcasie i unikać długiego stania. Również wtedy warto znacznie ograniczyć spożycie soli, która zatrzymuje wodę w organizmie i sprzyja większym obrzękom.

 

Oprócz domowych metod, które poznałaś powyżej, mam dla ciebie jeszcze na opuchnięte nogi dwa sprawdzone sposoby, dzięki którym szybko pozbędziesz się bólu, obrzęków, gorąca i zapobiegniesz powstawaniu żylaków.

 

1.Pierwszy sposób to zabiegi drenażu limfatycznego, które natychmiast przynoszą ulgę opuchniętym, obolałym nogom szczególnie podczas upalnych dni. To właśnie drenaż limfatyczny często stosowany jest w celu stymulacji tkanki podskórnej, przywrócenia prawidłowego funkcjonowania naczyń limfatycznych i krwionośnych.

 

Podczas letnich upałów możesz skorzystać w VIP Studio z przynoszących dużą ulgę zabiegów drenażu limfatycznego w wersji chłodzącej z aplikacją kremu AROSHA.

 

2.Drugi sposób na opuchnięte nogi to dedykowane na tę partię ciała zabiegi AROSHA. Sprawdzą się idealnie wówczas, jeżeli chcesz nie tylko zlikwidować uczucie ciężkich nóg, ale dodatkowo szybko je wymodelować, zmniejszając obwód  i cellulit.

 

Prawdopodobnie zastanawiasz się teraz, które zabiegi w VIP Studio będą najlepsze na skuteczne rozwiązanie twoich problemów.

 

Dlatego możesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji, by się tego dowiedzieć. Wystarczy zadzwonić do VIP Studio i umówić się.

 

 

1 komentarz so far.

 1. Marta pisze:

  Świetny artykuł! Od siebie dodam, że po drenażu warto zaopatrzyć się w maść i oczywiście nie zapominać i masażu. Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *