Umów się > tel. 12 636 11 51


Home » odchudzanie » Skuteczne odchudzanie a twór siatkowaty

Skuteczne odchudzanie a twór siatkowaty

Skuteczne odchudzanie a twór siatkowatyW mózgu znajduje się mały obszar zwany tworem siatkowatym. Odpowiedzialny jest on za informacje przekazywane do umysłu za pośrednictwem zmysłów. Cechą jego działania jest takie obrabianie informacji, które przez niego przechodzą, by zapisać tylko ich istotne fragmenty.

 

Pomaga to kierować nasze zachowanie ku sprawom ważnym. U zwierząt twór siatkowaty pomaga w zdobywaniu pożywienia. Nasz twór siatkowaty rozpoznaje, co jest dla nas dobre oraz ważne, dzięki przywoływaniu obrazów wcześniej zapisanych w umyśle i powiązanych z silnymi emocjami.

 

Gdy ciągle myślisz o sytuacjach niepożądanych, nieświadomie przekazujesz do tworu siatkowatego polecenie poszukiwania kolejnych takich zdarzeń. Interpretacja twojego umysłu wówczas mówi, że jest to ci potrzebne.

 

Skoro teraz uświadamiasz sobie tą prawidłowość, to możesz już przestać się dziwić, że jesteś  popychana do obżerania się właśnie wtedy, gdy intensywnie myślisz o jedzeniu lub masz zły nastrój.

 

Możliwe, że wiesz dobrze o tym.

Żeby osiągnąć cel w skutecznym odchudzaniu, trzeba dokładnie określić to do czego dążymy. Nie wystarczy mówić sobie ogólnie – „Chcę schudnąć” – bo twór siatkowaty w twoim mózgu uzna, że po zrzuceniu już jednego kilograma wagi twój cel został osiągnięty.

 

Jak zatem codziennie możesz programować na odchudzanie twór siatkowaty?

Pomoże ci on zrzucić tyle nadprogramowych kilogramów ile chcesz, ale musisz dać mu wyraźny sygnał, czego chcesz. Wówczas ta cześć mózgu zacznie porównywać twój plan działania z bieżącą sytuacją stale korygując kurs, by szybko doprowadzić cię w końcu do upragnionego celu. Tak samo jak nawigacja samochodowa, w którą przed podróżą w nieznane, wprowadzasz dokładne namiary miejsca docelowego.

 

W takiej sytuacji zamiast mówienia sobie tylko – „Chcę schudnąć” – znacznie efektywniejsze w działaniu okaże się dla ciebie postawienie sobie sprawy w sposób – „Chcę schudnąć 5 kilogramów w ciągu następnych sześciu tygodni” albo „Chcę w ciągu najbliższego miesiąca schudnąć zdrowo do rozmiaru 38”

 

Pamiętaj, że skuteczne odchudzanie rozpoczyna się w twojej głowie.

 

Dzięki sprawdzonym zabiegom na odchudzanie pod okiem eksperta możesz zrobić to jeszcze skuteczniej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *