For Reservation Call : 1.888.222.5847


Home » usuwanie cellulitu » Nie czytaj tego o cellulicie, bo się wystraszysz

Nie czytaj tego o cellulicie, bo się wystraszysz

 

Kiedyś w drodzeWalka z cellulitem z nad Morza Bałtyckiego zatrzymałam się z rodziną w Malborku, by zwiedzić zamek krzyżacki. W jednym z pomieszczeń, po których oprowadzał nas przewodnik w pewnej chwili usłyszałam bardzo delikatne chrobotanie. Dźwięk ten dobiegał ze starej drewnianej deski, która pewnie pamiętała jeszcze czasy bitwy pod Grunwaldem, ale najwyraźniej była idealna dla smakosza historycznego drewna.

 

Czy wiesz jak wygląda kornik? Widziałaś go?

 

Przypuszczam że nie, bo żyje sobie wewnątrz drewna, które zaatakował.

 

Kornik niszczy strukturę drewna mebli, zabytkowych rzeźb, konstrukcji dachów, czy drewnianych domów. Początkowo nie widać spustoszeń jakie poczynił. Bowiem ten mały szkodnik zjada od środka drewniane elementy drążąc w nich kanały, tunele i labirynty.

 

Po kilku latach intensywnego biesiadowania rodziny korników drewniany element wprawdzie zachowuje swój zewnętrzny kształt, ale pod powierzchnią czają się duże i nieodwracalne uszkodzenia. Drewno rozsypuje się w rękach i nie ma żadnej wytrzymałości.

 

Podobnie jest z cellulitem, a dyskomfort polegający na braku gładkości skóry nim spowodowany nie jest wcale Twoim najważniejszym problemem.

 

Ważniejsze jest to, czego często nie widać na powierzchni skóry. Coraz bardziej rozrośnięte komórki tłuszczowe cellulitu uszkadzają włókna kolagenowe skóry, upośledzają krążenie żylne i limfatyczne, prowadząc często do nieodwracalnych stanów degeneracji tkanki i bólu.

 

Jeżeli ważne dla Ciebie jest przede wszystkim zdrowie to zobacz zabiegi, które pomogą pokonać cellulit.

 

Wpis oznaczony tagiem, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *