Umów się > tel. 12 636 11 51


Home » odchudzanie » Jak wyłączyć uczucie wilczego głodu i schudnąć?

Jak wyłączyć uczucie wilczego głodu i schudnąć?

Jak schudnąć i zwalczyć uczucie głoduTo, że odczuwamy głód wiąże się z pierwotnym instynktem i podstawową koniecznością biologiczną naszych organizmów. W ten sposób nasze organizmy niejako sprawdzają czy żywności jest dostatecznie dużo, aby jej dostarczyć.

 

Jeżeli jednak zignorujesz u siebie sygnał głodu to wówczas twój organizm uzna, że brakuje jedzenia i przestawi się w tryb ECO, a metabolizm zwolni do minimum. W tym stanie organizm zużywa o wiele mniej energii, tak by mógł dotrwać do chwili, w której znów będziesz mogła zjeść do syta.

 

Po dwunastu godzinach poszczenia metabolizm twojego organizmu potrafi zwolnić aż o 40%. Dlatego tak ważne dla twojego zdrowego odżywiania i utrzymania ładnej sylwetki jest codzienne śniadanie. I wcale nie musi być obfite. To właśnie wówczas po całonocnym śnie (poście dla organizmu) musisz przygotować ciało do dziennej aktywności.

 

Jak rozpoznać kiedy jeść, a kiedy już przestać, by nie przejadać się i nie tyć?

Pomocna może być w tym poniższa skala sytości / głodu.

  1. obżarstwo do bólu
  2. brzuch bardzo nieprzyjemnie wzdęty
  3. brzuch nieprzyjemnie wzdęty
  4. pełny brzuch
  5. przyjemna sytość
  6. zadowolenie / neutralność
  7. lekki głód / pusty brzuch
  8. absorbujący głód
  9. wilczy głód
  10. omdlenie, zawroty głowy

 

Posiłki najlepiej spożywaj, gdy czujesz się neutralnie lub odczuwasz lekki głód (skala odpowiednio 6,7). Posilaj się wówczas bez pośpiechu i kończ, gdy poczujesz sytość.

 

Natomiast, jeżeli swój organizm często doprowadzasz do stanu 8 czy 9 na naszej skali głodu to jesteś tak wyposzczona, że uruchamiają się procesy lawinowego wydzielania hormonów głodu, które nakłaniają cię do niekontrolowanego obżarstwa.

 

Po prostu twój organizm ten stan interpretuje jako niedobór żywności i chce za wszelką cenę zrobić duuuuże zapasy, z których będzie mógł skorzystać w chwilach niedoboru.

 

Pomyśl, czy czasem u Ciebie nie pojawia się często taka sytuacja i chcesz rozwiązać problemy z utrzymaniem wymarzonej wagi.

 

Wpis oznaczony tagiem, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *