Zamknięte do odwołania


Home » usuwanie cellulitu » Jak się pozbyć cellulitu?

Jak się pozbyć cellulitu?

Jak się pozbyc cellulitu?

 

Na cellulit cierpi prawie 90% kobiet – młodych, starszych, szczupłych i otyłych. I tyle samo marzy o tym by ich skóra stała się znów gładka i sprężysta. Terapie i zabiegi dostępne w VIP Studio wymagają od Ciebie cierpliwości i systematyczności, przynosząc rewelacyjne efekty z których jesteś zadowolona.

 

Na tej stronie dowiesz się:

 • Co to jest cellulit, jak powstaje i jakie są jego stadia?
 • Jak można zdiagnozować cellulit?
 • Na czym polega utrata elastyczności skóry i jędrności ciała?
 • Jak analizujemy zawartość tłuszczu w twoim organizmie?

 

Cellulit i tkanka tłuszczowa.

Tkanka tłuszczowa mieści się pomiędzy skórą właściwą, a tkanką mięśniową. Jej głównym zadaniem jest zabezpieczać głębiej położone tkanki przed utratą ciepła, zapewnić ochronę przed urazami i dostarczyć organizmowi energii.

 

Tkankę tłuszczową obrazowo można przedstawić jako skupisko perełek owiniętych w płynną, kleistą masę, tworzących całość dzięki siateczce włókienek. Pomiędzy każdym tak uporządkowanym skupiskiem, przechodzą naczyńka włosowate.

 

W poprawnym stadium tkanka tłuszczowa jest dobrze zaopatrzona w składniki odżywcze, ponieważ jej naczynia włosowate znajdują się blisko błon cytoplazmy – adipocytów, co powoduje efektywniejszą i szybszą wymianę substancji odżywczych pomiędzy komórkami.

 

Cellulit to zmiany spowodowane nieprawidłowym rozrostem i nadmiernym gromadzeniem się tkanki tłuszczowej pod skórą. Rozrośnięte komórki tłuszczowe (adipocyty) oraz zatrzymana w nich woda, uciskają naczynia limfatyczne i krwionośne. Zaburzone mikrokrążenie powoduje, że tkanka jest niedożywiona i zanieczyszczona toksynami. Tak zaczyna się proces jej degeneracji, którego efektem są wypukłości, wgłębienia, grudki, charakterystyczne nierówności i pofałdowania. W zaawansowanym stadium – można je wyraźnie zobaczyć na skórze ud, pośladków, biodrach, a czasem na karku, ramionach i piersiach.

 

Fazy tworzenia się cellulitu.

Sprawdź u siebie stopień zaawansowania cellulitu.

I STOPIEŃ (cellulit lekki wodny): gdy leżysz, skóra wygląda gładko, jest jędrna i sprężysta. W pozycji stojącej lub przy ucisku palcami pojawiają się na niej niewielkie nierówności. W początkowej fazie, obrzęk występujący w tkance łącznej, jest procesem odwracalnym, dzięki znacznej przepuszczalności naczyń krwionośnych i limfatycznych.
II STOPIEŃ (cellulit średni): nawet na leżąco dostrzegasz nierównomiernie rozłożoną tkankę tłuszczową. W tym stadium tkanka łączna jest już stwardniała i uciska włókna nerwowe, co powoduje zwiększoną wrażliwość na ból. Natomiast gdy powstaje obrzęk, włókna którymi otoczone są adipocyty mnożą się zarówno liczbowo jak i objętościowo, co powoduje przemianę podskórnej tkanki tłuszczowej i zakłócenia w mikrokrążeniu.
III STOPIEŃ (cellulit ciężki): w każdej pozycji widoczne są grube złogi komórek tłuszczowych oddzielone głębokimi bruzdami. Oddzielenie kolagenu od włókien siatkowych powoduje powstawanie mikrogrudek. Mikrogrudki są guzkowate i zaokrąglone, mikroskopijnej wielkości, otoczone torebką włókien kolagenowych. Grudkowata skóra wygląda jak kalafior (wyczuwalne grudki w głębszych warstwach).
IV STOPIEŃ (cellulit ciężki – makrogrudki): widoczny w każdej pozycji. Makrogrudka, zwana “grudką cellulitu”, powstaje, gdy mikrogrudki łączą się ze sobą. Podskórne grudki są bolesne, szczególnie przy ucisku.

 

Jak można jeszcze zdiagnozować cellulit?

 

SpecjalCellulit stopień 1-2ne badania termograficzne mogą zobrazować bardzo wyraźnie czterostopniową skalę zmian, które występują w tkance podskórnej ciała.

To nieprawda, że zmiany cellulitowe występują wyłącznie u osób z nadwagą lub otyłością i pojawiają się one tylko u osób dojrzałych wiekiem. Cellulit jest schorzeniem, które dotyka także osoby szczupłe, bardzo młode i uprawiające sport. Dlaczego?

 

PrzyczyCellulit stopień 3n powstawania cellulitu jest wiele. To m.in. zaburzenia w krążeniu krwi i limfy, powstające na skutek niszczenia tkanki podskórnej, co prowadzi do zatrzymywania wody w tkankach. Przy nadwadze i otyłości komórki tłuszczowe zwiększają swoją objętość, niszcząc tym samym tkankę łączną.

 

 

Ściśnięta i szCellulit stopień 4tywna – uciska komórki, co dodatkowo zakłóca krążenie krwi i limfy, znacznie też utrudnia proces spalania tłuszczu. W rezultacie komórki magazynujące tłuszcz rosną dalej. Po jakimś czasie zaczynają być widoczne pod skórą.

 

 

Na rozwój cellulitu maja wpływ:

 • Stosowanie środków hormonalnych (np. tabletek antykoncepcyjnych),
 • Zażywanie leków przeciwhistaminowych, preparatów stosowanych w leczeniu schorzeń tarczycy, beta-blokerów,
 • Siedzący tryb życia (choć cellulit miewają też panie intensywnie uprawiające sport),
 • Stres, niezrównoważenie emocjonalne, bezsenność, depresja,
 • Nieprawidłowa dieta zbyt bogata w tłuszcze zwierzęce i węglowodany,
 • Noszenie zbyt obcisłych ubrań,
 • Czynniki genetyczne,
 • Zmiany hormonalne, charakterystyczne dla wieku pokwitania i przekwitania oraz w okresie ciąży.

 

Do powstania “pomarańczowej skórki” przyczyniają się żeńskie hormony – estrogeny, które są odpowiedzialne za zatrzymywanie wody w organizmie. Badania przeprowadzone w ostatnich latach wykazały, że na powstanie “pomarańczowej skórki” najbardziej narażone są kobiety cierpiące na zespół napięcia przedmiesiączkowego. Pojawienie się cellulitu może znacznie przyspieszyć: zamiłowanie do bardzo gorących kąpieli w wannie i pod prysznicem, częste sięganie po używki: papierosy, kawę, alkohol, nadmierne opalanie się na słońcu i w solarium.

 

Utrata elastyczności skóry i jędrności ciała.

Utrata elastyczności skóry spowodowana jest procesem starzenia się tkanek. jednym ze zjawisk, które pogarsza sytuację, jest postępująca degradacja włókien kolagenowych, elastyny i glikoaminoglikanów. Brak tych istotnych elementów znacznie wpływa na zachwianie równowagi w strukturze skóry właściwej. Wysiłek fizyczny, ruch oraz siła grawitacji powodują osłabienie skóry właściwej, pociągając za sobą utratę jędrności tkanek.

 

Nadwaga jest problemem obecnym we współczesnym społeczeństwie. Naukowcy biją na alarm twierdząc, że wysoki procent tłuszczu w organizmie będzie problemem XXI wieku.
Z nadwagą i wysoką zawartością tłuszczu w ogólnej masie ciała są związane bardzo poważne problemy zdrowotne takie jak nadciśnienie, cukrzyca i rak okrężnicy.

 

Analiza poziomu tłuszczu polega na oszacowaniu wagi na podstawie procentowej zawartości tłuszczu w organizmie. Procentową zawartość tłuszczu wylicza się na podstawie bioelektrycznej oporności (biorąc pod uwagę przewodzące właściwości tłuszczu, kości, organów i mięśni). Ten nowoczesny sposób pomiaru jest oparty na zawartości wody w organizmie ludzkim, przyjmowanym pożywieniu, płynach.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *