Umów się > tel. 12 636 11 51


Home » odchudzanie » Dlaczego dieta odchudzająca nie odchudza?

Dlaczego dieta odchudzająca nie odchudza?

Dieta odchudzająca na odchudzanieWielu osobom nie brakuje wiedzy o tym, że spożywanie niektórych produktów żywnościowych powoduje otyłość. Problem w tym, że osoby ze skłonnością do tycia skupiają się na objawach problemu, a nie na przyczynach, które do tego prowadzą. Możemy to porównać do jazdy rowerem, w którym z koła uchodzi pomału powietrze.  Co pewien czas jesteśmy w stanie takie uchodzące koło dopompować, ale w przypadku dłuższej podróży staje się to uciążliwe. Wówczas lepszym rozwiązaniem jest zakup nowej dętki i jej wymiana, by skutecznie pozbyć się problemu. Podobnie jest z dietami odchudzającymi, które na chwilę mogą zamaskować objawy, ale nie usuną przyczyn nadwagi.

 

Są cztery podstawowe przyczyny dla których diety odchudzające zawodzą.

 

1. Brak zaspokojenia potrzeb emocjonalnych.

Żyjesz i pracujesz w stresie? Czujesz się samotna? A może brakuje ci często kogoś bliskiego, kto cię zrozumie, przytuli i z kim podzieliłabyś się swoimi problemami, by on pomógł ci je rozwiązać? Wówczas, by poprawić sobie humor sięgasz po słodycze,  lody,  ciastka, fast food-y albo dokładasz więcej na talerzu. To zdradliwy sposób na natychmiastowe polepszenie samopoczucia i satysfakcji, a wprowadzenie diety odchudzającej powoduje tylko brak zaspokojenia tych potrzeb.

 

Jeżeli  nie masz innych źródeł, z których możesz czerpać dużą radość i satysfakcję, takich choćby, jak bliskość wspaniałego partnera, rodziny,  przyjaciół ,a nawet uprawianie jakiegoś hobby to podczas stosowania kolejnej wspaniałej diety odchudzającej powstrzymasz się od przyjemności objadania tylko przez pewien czas. Potem powrócisz jak zwykle do dawnych nawyków, aby znów twoje potrzeby emocjonalne mogły być zaspokojone w ten zdradliwy sposób. Wiem dobrze, jak trudno pozbyć się starych przyzwyczajeń.

 

 

2. Nadwaga to cała Ty.

Czy zdarzyło się kiedyś tobie, że po zrzuceniu zbędnych kilogramów twoja nowa, szczuplejsza sylwetka, którą zobaczyłaś w lustrze wydała ci się obca? Właśnie wtedy do głosu w twojej głowie dochodzą stare, utrwalone przez lata przekonania:  zawsze będę gruba, nigdy nie pozbędę się nadwagi, nie mam szans schudnąć, mam masywną budowę, szczupła sylwetka jest nie dla mnie, to wszystko wina złych genów. Jeśli w miejsce tych wszystkich destrukcyjnych przekonań nie pojawią się nowe, które zaprogramują cię na sukces, to zapewne szybko powrócisz do dawnej nadwagi, gdzie poczujesz się bardziej „komfortowo i bezpieczniej”.

 

Otyłość i nadwaga to dla wielu osób wspaniała wymówka, by unikać nowych życiowych wyzwań i nadarzających się wspaniałych okazji.  Osoby, które mają nadwagę często usprawiedliwiają swe porażki: nikt nawet na mnie nie spojrzy, nie znajdę przystojnego chłopaka, dobrą pracę dostają tylko szczupli, w mojej pracy awansują tylko szczupłe osoby. Skoro nie ma szans na zwycięstwo to po co się starać? Można dalej o wszystko winić swoją nadwagę, bo trudno wyrzec się takiej silnej wymówki, ale może najwyższa pora wziąć odpowiedzialność za własne, lepsze życie.

 

 

3. Nawyki niesprzyjające utrzymaniu optymalnej wagi ciała.

Niech zgadnę. Czujesz, że nawyki, które powodują ciągłą nadwagę są gdzieś głęboko zakorzenione w twojej psychice. Wybierasz diety odchudzające, które mają pasować do twoich przyzwyczajeń i tak naprawdę nic one nie zmieniają. Albo z uporem desperata próbujesz na siłę wytworzyć nowe nawyki, które nie zaspokajają potrzeb emocjonalnych, o których pisałam powyżej.

 

Czy wiesz, że nowe nawyki,  aby weszły ci w krew należy niejako wpisać na stałe do twojego umysłu.  Wówczas bez zastanowienia twój organizm będzie wiedział automatycznie, jak postąpić w danej sytuacji.  Zamiast przykładowo wziąć dokładkę, objadać się przed telewizorem możliwe, że sięgniesz po szklankę wody, sałatkę z warzyw, przeczytasz interesująca książkę, pobawisz się z domowym ulubieńcem, dzieckiem, partnerem, wybierzesz się na basen, wskoczysz na rower… Te nowe nawyki muszą być szybkie i automatyczne, jeśli chcesz przeciwstawić się pokusom i raz na zawsze pożegnać zachcianki.

 

 

4. Czynniki dziedziczne.

Łatwo zrzucić niepowodzenie w utrzymaniu optymalnej wagi na czynniki dziedziczne. To prawda, że niektórzy ludzie mają genetyczne predyspozycje do tycia. Jest to najczęściej związane z zaburzeniami hormonalnymi i rozregulowanymi funkcjami organizmu. Często funkcje te jeszcze bardziej rozregulowane są właśnie wskutek postępującej nadwagi. Wówczas zaspokojenie uczucia głodu i pozbycie się zbędnych kilogramów będzie od ciebie wymagało największej determinacji i wytrwałości. Nic bowiem nie bierze się z powietrza.

 

Człowiek nie jest rośliną, która z powietrza i gleby w niewidocznym procesie fotosyntezy produkuje nowe komórki i rozrasta się. Jeżeli masz problem z nadwagą to w jakiś sposób, którego być może sama dziś jeszcze nie dostrzegasz, dostarczasz teraz budulca do odkładania się kolejnych warstw tłuszczu.  Podchodząc w mądry sposób do problemu gwarantuję ci, że osiągniesz optymalną wagę ciała.

 

Jeśli masz już dość diet odchudzających, które nie działają tak jak myślisz to, zadzwoń dziś na 12 636 11 51 lub 502 475 460. Umów się na swoją bezpłatna konsultację w VIP Studio, a zobaczymy wówczas razem, jak możemy tobie pomóc w skutecznym odchudzaniu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *