Zamknięte do odwołania


Home » usuwanie cellulitu » 7 skutecznych sposobów, by się pozbyć cellulitu

7 skutecznych sposobów, by się pozbyć cellulitu

Jak pozbyć się cellulituCellulit powoduje mniejsze lub większe defekty kosmetyczne, z którymi można nie czuć się w pełni swobodnie, gdy jest ciepło. Bo przyznaj, że duży cellulit na udach, cellulit na brzuchu, cellulit na pośladkach wygląda mało apetycznie i uwodzicielsko.

 

Są jednak ważniejsze powody zdrowotne, dla których szczególnie teraz warto zadbać o kondycję ciała i skóry pozbywając się cellulitu.

 

Wyobraź sobie jabłko, które zerwałaś jakiś czas temu prosto z drzewa i przyniosłaś do domu. Na początku było piękne, soczyste, jego skórka była jędrna i błyszcząca, ale gdy pozbawione jest przez długi czas substancji odżywczych jabłoni staje się z czasem miękkie, matowe i pomarszczone. Aby zapobiegać takiemu procesowi w przypadku starzenia się twojej skóry, przywrócić jej równowagę, poprawić jędrność oraz zredukować widoczny cellulit można pomyśleć o dedykowanych do konkretnych problemów kosmetycznych programach ekskluzywnych zabiegów AROSHA.

 

Powiększający się cellulit często jest zwiastunem poważnych zaburzeń przemiany materii, niedostatecznego ukrwienia skóry i innych zakłóceń pracy organizmu, którym należy przeciwdziałać głównie w trosce o swoje zdrowie, a nie o sam wygląd.

 

Cellulit to winowajca, który wpływa na niedostateczne zaopatrywanie tkanki łącznej w substancje odżywcze, powoduje jej osłabienie i rozluźnienie, zmniejsza się przez to zdolność autoregeneracji włókiem kolagenowych i sprężystych. W konsekwencji prowadzi to do szybkiej utraty jędrności i elastyczności skóry. Skóra drastycznie się starzeje.

 

Cellulitowi najczęściej towarzyszy zastój chłonki wraz z zaburzonym ukrwieniem. Rozregulowany jest więc system, który komórki odżywia i usuwa z nich produkty przemiany materii. Twoje ciało wówczas gromadzi w tkance łącznej coraz więcej toksyn, tłuszczu i wody. Powstają obrzęki, które można szybko usunąć za pomocą drenażu limfatycznego, albo antycellulitowym masażem bańką chińską.

 

Wraz z postępującym osłabieniem i zwiotczeniem mięśni, cellulit w konsekwencji może przyczynić się do uszkodzenia naczyń krwionośnych, zwłaszcza żył w nogach, powstania żylaków i zatorów. Właśnie główną siłą napędową dla odpływającej krwi żylnej z nóg do serca, jest aktywność mięśni nóg. To naturalna pompa tłocząca, którą możesz wspomóc zabiegami elektrostymulacji, jeśli ta pompa nie ma u Ciebie odpowiedniej wydajności i często odczuwasz ciężkość oraz bóle nóg.

 

Są takie miejsca, w których komórki tłuszczowe gromadzą się szczególnie w dużych ilościach i pęcznieją. W końcu tak deformują powierzchnię skóry, że miejsca te mogą stać się nawet bolesne w dotyku. Takie miejscowe nagromadzenie komórek tłuszczowych można szybko usunąć bezbolesnymi zabiegami elektrolipolizy albo zabiegami liposukcji ultradźwiękowej.

 

Nadwaga to również dobra przyjaciółka cellulitu, dlatego warto pomyśleć teraz o zmianie dotychczasowego mało aktywnego trybu życia i złych nawyków odżywiania. Jeśli masz kilka zbędnych kilogramów do zrzucenia, to na przykład stosując komfortowe zabiegi elektroskultur nie tylko możesz szybciej pozbyć się dodatkowego balastu, ale równocześnie możesz usunąć stwardnienia i grudki z twojej tkanki podskórnej.

 

 

Co zrobisz i w jaki sposób od dziś będziesz chciała zadbać o swoje zdrowie zależy tylko od ciebie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *